Dinard – czy warto?

By

Cannes Północy

Dinard jest małą miejscowością we Francji, którą zamieszkuje około 10 tysięcy człowieków. Przez niektórych nazywana „Cannes Północy”. Co ja tam robiłam? Czy ktoś z Was o nim słyszał?

Piękni i młodzi

Na początku maja wybraliśmy się tam z K. świętować moje 23 urodziny (sic! a przede mną już 25!), więc normalne będzie, że pamiętam to jakby to było wczoraj. My – piękni, młooooodzi, chudsi o jakieś sto kilogramów (razem oczywiście, nie przesadzajmy), żądni wrażeń jakie niesie nam odkrywanie nowych miejsc. Już w samolocie wiedzieliśmy, że będzie cudownie. Z okna widzieliśmy piękne, kolorowe miasteczko przy brzegu kanału La Manche.

Hit wyjazdu

Wylądowaliśmy chyba na najmniejszym lotnisku świata a taksówkarzowi wystarczyło podać nazwę hotelu żeby wiedział gdzie nas zawieźć. Nie muszę chyba wspominać jak bardzo podniecałam się palmami. Niby człowiek nie pierwszy raz je widzi, ale podnieta za każdym razem ta sama. Dotarliśmy do hotelu, gdzie uwaga, hit wyjazdu – toaleta w pokoju owszem była, kibelek jak przystoi, umywalka, prysznic, ba! Znalazło się nawet lustro i małe opakowania francuskich kosmetyków. Ale gdzie, do cholery, podziały się… Drzwi? Na booking.com nie pisało nigdzie, że toaleta jest za zasłoną a jak będę chciała się porządnie wysrać to K. będzie musiał oglądać pół metra dalej telewizor jak najgłośniej się da, żebym ja, w spokoju, na tym kiblu mogła się zrelaksować. Nie wiem jakim cudem nie zrobiłam zdjęcia toalety, może chciałam zapomnieć o tej traumie, no ale… Wspomnienia pozostaną na zawsze.

Elegancja Francja

Do Francji przyjechaliśmy dokładnie na dwa dni, więc czasu było niewiele, ale zwiedzania jak się okazało też nie. Zachwyciło nad bogactwo tego miasteczka. Piękne parki, kwiaty, promenada (Promenade du Clair de Lune) przy brzegu Kanału la Manche. Kolorowe, a przede wszystkim zadbane budynki mieszkalne i hotele tuż obok promenady, z okna każdy mógł podziwiać przepiękny widok na wodę. Rano był bardzo wyraźny odpływ, można było znaleźć tysiące muszelek. Nigdzie gdzie byłam nie znalazłam tak wielu różnych, kolorowych, małych czy dużych muszelek. Maleńkie łódki i potężne luksusowe jachty stały przycumowane na wodzie. Na naszych twarzach wyraźnie było czuć morską bryzę. W oddali majaczyła jakaś mała zamieszkała przez człowieki wyspa, ale o niej opowiem Wam w następnym poście.

Halo, ludzie?

Zapytacie gdzie byli ludzie? Otóż – praktycznie ich nie było. Od czasu do czasu jakiś szczupły francuz bądź francuzka z idealnie ułożoną fryzurą do joggingu, przebiegali nam drogę. A poza tym – nic, zero. Nie słychać rozmów, przekleństw i obelg, tylko mewy, szum morza i palm. Istny raj! Gdyby jeszcze pierwszego dnia pogoda nam bardziej dopisała, to bym stamtąd nie wracała.

Lazur morza

Tak jak pisałam wcześniej w Dinardzie do zwiedzania nie było kompletnie nic. Mówiąc inaczej kompletnie nic co by nas zainteresowało. Pozostały spacery, rozmowy, odpoczynek, zapach morza. Pierwszego dnia przywitała nas pogoda taka sobie, ani zimno, ani ciepło, około 15 stopni. Za to ostatniego dnia pożegnała nas taka pogoda, że aż żal było wyjeżdżać. Piękne błękitne niebo, a do tego ten lazur morza, słowem – marzenie.

Krótkie info o wyjeździe:

Z Polski niestety nie ma bezpośrednich lotów do Dinardu. Z Wielkiej Brytanii polecicie bezpośrednio z takich miast jak: Londyn, Nottingham, Guernsey. Jeśli odpowiednio poszukacie to zapłacicie dosłownie grosze za przelot. Trochę drożej Was wyjdzie hotel, za dwie noce dla dwóch osób wychodzi ponad 500 zł. Przed rezerwacją sprawdźcie najpierw czy łazienka w pokoju hotelowym ma drzwi żeby nie było, że nie uprzedzałam. Dinard to idealne miejsce na odpoczynek, wyciszenie się. Jeśli nie szukacie imprez do białego rana to miejsce stworzone specjalnie dla Was.

 

We also recommend

No Comments

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: